Receptionist till Nordic Wellness i Gävle

Nordic Wellness

Gävle kommun

On-site

SEK 200,880 - 267,840

Part time

14 days+

A complete application in a minute

Tailored resume and cover letter, ready to send.

Get past ATS filters

Job summary

Nordic Wellness i Gävle söker en säljande receptionist som välkomnar medlemmar och gäster samt säkerställer en ren och trivsam miljö.

Du säljer medlemskap och produkter, arbetar flexibel med kvällar och helger och bidrar till en positiv atmosfär. Ingen dag är den andra lik. Du bör vara serviceinriktad och trivas i ett högt tempo. Sök nu och bli en del av Nordic Wellness-familjen.

Qualifications

  • Tidigare erfarenhet av service eller försäljning är meriterande, men inget krav.
  • Är 18 år eller äldre.
  • Har goda kunskaper i svenska i tal och skrift.

Responsibilities

  • Välkomna och hjälpa medlemmar samt gäster
  • Skapa en ren, fräsch och trivsam miljö på anläggningen
  • Hantera försäljning av medlemskap och produkter
  • Bidra till en familjär och positiv atmosfär
  • Säkerställa ordning och reda i receptionen och på gymmet

Skills

Serviceinriktad
Kundservice
Säljvana
Samarbetsförmåga

Job description

Receptionist till Nordic Wellness i Gävle

Sista ansökningsdag: 07 aug. (om 14 dagar)

Ange referens: teamtailor-8108302-2111687 i din ansökan

Säljande receptionist till Nordic Wellness Gävle

Nordic Wellness är Sveriges största friskvårdskedja med över 400 klubbar och ett antal padelanläggningar runt om i landet. Det ger oss unika möjligheter att ständigt utveckla våra klubbar och att ligga i framkant när det gäller utbud, kvalitet, personal och inte minst pris. Vi erbjuder ett brett utbud av träning och välmående för alla åldrar, har närmare 550 000 medlemmar och fortsätter vår expansionsresa framåt. Vårt mål är att nå 600 klubbar till år 2030.

Nu söker vi en säljande receptionist till Nordic Wellness i Gävle. Är du en serviceinriktad person med driv och engagemang? Vill du vara med och skapa en inspirerande träningsmiljö där våra medlemmar känner sig välkomna och motiverade? Då kan detta vara jobbet för dig!

Vi söker dig som vill arbeta:
  • Extra vid behov på flera av våra anläggningar
  • I en roll där service, försäljning och medlemskontakt står i fokus
  • Med varierande arbetstider, inklusive kvällar och helger
Om rollen

Som säljande receptionist är du klubbens ansikte utåt och ansvarar för att skapa en välkomnande och inspirerande miljö. Du ser till att varje medlem får en förstklassig träningsupplevelse och att anläggningen alltid håller högsta kvalitet.

Dina arbetsuppgifter inkluderar att:

  • Välkomna och hjälpa medlemmar samt gäster
  • Skapa en ren, fräsch och trivsam miljö på anläggningen
  • Hantera försäljning av medlemskap och produkter
  • Bidra till en familjär och positiv atmosfär
  • Säkerställa ordning och reda i receptionen och på gymmet

Arbetet är varierande och kräver att du är flexibel och självgående. Ingen dag är den andra lik, och du kommer att spela en viktig roll i att skapa den bästa möjliga träningsupplevelsen för våra medlemmar.

Vem söker vi?

Vi letar efter dig som:

  • Är 18 år eller äldre
  • Trivs i mötet med människor och skapar goda relationer
  • Har en positiv och serviceinriktad inställning
  • Är flexibel och kan arbeta både dagtid, kvällar och helger
  • Är självgående, tar egna initiativ och ser vad som behöver göras
  • Trivs i ett högt tempo och kan hantera flera arbetsuppgifter samtidigt
  • Har goda kunskaper i svenska, både i tal och skrift

Tidigare erfarenhet av service eller försäljning är meriterande, men inget krav. Det viktigaste är din inställning, energi och vilja att utvecklas!

Vad erbjuder vi?
  • En inspirerande arbetsmiljö fylld med träningsglädje och teamkänsla
  • Utvecklingsmöjligheter inom företaget
  • Möjlighet att engagera dig i gruppträning eller andra spännande roller
  • Ett roligt och omväxlande jobb i en växande organisation
Ansökan

Tjänsten är extra vid behov. Du behöver arbeta minst fyra pass varje månad som behovsanställd.

Sök idag – vi vill höra från dig!

Urval och intervjuer sker löpande – så vänta inte. Om du går vidare till slutskedet av rekryteringsprocessen kan en bakgrundskontroll komma att genomföras. Detta sker alltid med ditt samtycke.

För oss på Nordic Wellness är en trygg och hälsosam arbetsmiljö viktig. Som en del av vårt förebyggande arbetsmiljöarbete tillämpar vi slumpmässiga drogtester.

Skicka in din ansökan idag och bli en del av Nordic Wellness-familjen, där vi tillsammans lever våra värdeord: FUN MOVEMENT STRONG TOGETHER.

Övrig information

Lönetyp: Fast månads-, vecko- eller timlön

Sista ansökningsdag: 07 aug. (om 14 dagar)

Ange referens: teamtailor-8108302-2111687 i din ansökan

Get your free, confidential resume review.

or drag and drop your file here.

Similar jobs

Similar jobs worth comparing

Receptionist till Nordic Wellness Karlshamn
Receptionist till Nordic Wellness Karlshamn

Nordic Wellness • Karlshamns kommun

On-site
SEK 206,640 - 261,744
Receptionist till Nordic Wellness Åkersberga
Receptionist till Nordic Wellness Åkersberga

Nordic Wellness • Österåkers kommun

On-site
SEK 156,240 - 234,360
Receptionist till Nordic Wellness Helsingborg
Receptionist till Nordic Wellness Helsingborg

Nordic Wellness • Helsingborgs kommun

On-site
SEK 290,160 - 379,440
Receptionist till Nordic Wellness i Gävle
Receptionist till Nordic Wellness i Gävle

Nordicwellness • Gävle kommun

On-site
SEK 200,880 - 267,840
Receptionist till Nordic Wellness Örnsköldsvik/Bjästa
Receptionist till Nordic Wellness Örnsköldsvik/Bjästa

Nordic Wellness • Örnsköldsviks kommun

On-site
SEK 279,000 - 334,800
Utvecklingsmöjligheter
Inspirerande arbetsmiljö
Receptionist till Nordic Wellness Åkersberga
Receptionist till Nordic Wellness Åkersberga

Sportlife M W AB • Österåkers kommun

On-site
SEK 192,864 - 247,968
Receptionist till Nordic Wellness i Gävle
Receptionist till Nordic Wellness i Gävle

Nordic Wellness Karlavägen • Gävle kommun

On-site
SEK 200,880 - 267,840
Receptionist till Nordic Wellness Lycksele
Receptionist till Nordic Wellness Lycksele

Nordic Wellness • Lycksele kommun

On-site
SEK 167,400 - 279,000
Inspirerande arbetsmiljö
Utvecklingsmöjligheter
Roligt och omväxlande jobb
Receptionist till Nordic Wellness Fagersta
Receptionist till Nordic Wellness Fagersta

Nordic Wellness • Fagersta kommun

On-site
SEK 312,000 - 384,000
Teamkänsla
Utvecklingsmöjligheter
Gruppträning
Receptionist till Nordic Wellness Umeå
Receptionist till Nordic Wellness Umeå

Nordic Wellness • Umeå kommun

On-site
SEK 279,000 - 334,800
Inspirerande arbetsmiljö
Utvecklingsmöjligheter
Möjlighet till gruppträning