Projektledare Exploatering & Stadsutveckling

Upplands Väsby

Upplands Väsby kommun

Hybride

SEK 600 000 - 750 000

Plein temps

14 jours+

Obtenez une réponse de cet employeur

Votre CV et votre lettre de motivation, adaptés exactement à ce que l’employeur recherche.

Passez les filtres ATS

Résumé du poste

Upplands Väsby kommun söker en projektledare inom exploatering och bygg/anläggning som kan leda och samordna komplexa exploateringsprojekt. Du kommer att arbeta i teamet under enheten för mark- och exploatering och samarbeta nära chefer samt övriga aktörer i kommunen.

Vi söker dig som har bred akademisk utbildning inom samhällsbyggnad och minst fem års erfarenhet av projektledning inom exploatering eller stadsutveckling.

Qualifications

  • Högskoleutbildning med inriktning mot lantmäteri, väg- och vatten, samhällsbyggnad eller likvärdig
  • Flera års erfarenhet av projektledning inom exploatering och/eller stadsutveckling
  • Kunskap om relevant lagstiftning såsom plan- och bygglagen, miljöbalken och fastighetsbildningslagen
  • Goda kunskaper i svenska

Responsabilités

  • Leda och organisera exploateringsprojekt i planerings- och genomförandeskedet
  • Säkerställa projektens framdrift utifrån tid, ekonomi och kvalitet
  • Samarbeta med kollegor inom projektet och hela kontoret för samhällsbyggnad
  • Förbereda och föredra ärenden inför politiska beslut
  • Representera kommunen som markägare i kontakter med allmänhet och näringsliv

Connaissances

Ledarskap
Samarbete
Kommunikation
Planering

Formation

Högskoleutbildning inom samhällsbyggnad
Civilingenjörsexamen

Description du poste

Upplands Väsby kommun söker en projektledare inom exploatering och bygg/anläggning som kan leda och samordna komplexa exploateringsprojekt. Du kommer att arbeta i teamet under enheten för mark- och exploatering och samarbeta nära chefer samt övriga aktörer i kommunen.

Vi söker dig som har bred akademisk utbildning inom samhällsbyggnad och minst fem års erfarenhet av projektledning inom exploatering eller stadsutveckling.

Obtenez votre examen gratuit et confidentiel de votre CV.

ou faites glisser et déposez votre fichier ici.

Similar jobs

Postes similaires à comparer

Senior Projektledare: Stadsbyggnad & Exploatering
Senior Projektledare: Stadsbyggnad & Exploatering

Uppsala kommun, MEX Ledning • Uppsala kommun

Sur place
SEK 420 000 - 580 000
Ledande Projektledare Exploatering – Distansarbete vid behov
Ledande Projektledare Exploatering – Distansarbete vid behov

Upplands Väsby • Suède

Hybride
SEK 502 000 - 781 000
Friskvårdsbidrag
Förmånsportal
Projektledare Exploatering till Upplands Väsby kommun
Projektledare Exploatering till Upplands Väsby kommun

UPPLANDS VÄSBY KOMMUN • Upplands Väsby kommun

Sur place
SEK 550 000 - 850 000
Projektledare Exploatering till Upplands Väsby kommun
Projektledare Exploatering till Upplands Väsby kommun

Upplands Väsby • Upplands Väsby kommun

Hybride
SEK 600 000 - 750 000
Projektledare till enheten för mark- och exploatering i Upplands Väsby
Projektledare till enheten för mark- och exploatering i Upplands Väsby

Upplands Väsby • Suède

Hybride
SEK 502 000 - 781 000
Friskvårdsbidrag
Förmånsportal
Senior Projektledare – Infrastruktur & Stadsutveckling
Senior Projektledare – Infrastruktur & Stadsutveckling

Uppsala • Uppsala kommun

Hybride
SEK 700 000 - 900 000
Projektledare exploatering till mark- och exploateringsavdelningen
Projektledare exploatering till mark- och exploateringsavdelningen

Uppsala kommun, MEX Ledning • Uppsala kommun

Sur place
SEK 420 000 - 580 000
Senior Projektledare: Komplexa anläggningsprojekt
Senior Projektledare: Komplexa anläggningsprojekt

Uppsala kommun • Uppsala kommun

Hybride
SEK 900 000 - 1 200 000
Mark- och Exploateringsprojektledare
Mark- och Exploateringsprojektledare

Vingåkers kommun, Samhällsutveckling • Vingåkers kommun

Sur place
SEK 480 000 - 600 000
Projektledare Exploatering & Distansarbete
Projektledare Exploatering & Distansarbete

Järfälla kommun • Järfälla kommun

Hybride
SEK 390 600 - 558 000
Flexibla arbetssätt
Möjlighet till distansarbete
Goda möjligheter att påverka verksamheten