Helsefagarbeider søkes til fast helgestilling - forsterket skjermet avdeling

Oslo kommune

Oslo fylke

On-site

NOK 420,000 - 520,000

Full time

7 days ago
Be an early applicant

A complete application in a minute

Tailored resume and cover letter, ready to send.

Get past ATS filters

Benefits offered by this job

Gode lønns- og arbeidsvilkår

Job summary

Oslo kommune søker medarbeider til demensomsorg ved Lindeberghjemmet i Oslo. Du møter beboere med sammensatte behov og bidrar til trygge og forutsigbare dager gjennom personsentrert omsorg og faglig samarbeid.

Vi verdsetter trygghet, tålmodighet og observasjon, og tilbyr god opplæring, fadder og kompetansepakke knyttet til arbeid på forsterket skjermet avdeling.

Qualifications

  • Gode norskkunnskaper skriftlig og muntlig minimum B2.
  • Ønskelig erfaring fra demensomsorg, alderspsykiatri eller psykisk helse.
  • Arbeider strukturert og følger avtalte tiltak og rutiner.
  • Løsningsorientert og bidrar i faglige refleksjoner.

Responsibilities

  • Gi personsentrert pleie og omsorg til personer med demens og sammensatte behov.
  • Arbeide målrettet med miljøbehandling og individuelle tiltak.
  • Observere endringer i beboernes funksjon og rapportere videre.
  • Forebygge uro og håndtere utfordrende atferd på en trygg måte.
  • Sette inn i tiltaksplaner og samarbeide tett med kollegaer og pårørende.
  • Bidra til et godt arbeidsmiljø og trygghet for beboerne.

Skills

Norsk språk B2

Job description

  • Gode norskkunnskaper skriftlig og muntlig på minimum nivå B2
  • Ønskelig med erfaring fra demensomsorg, alderspsykiatri eller psykisk helse
  • Gode lønns-, pensjons- og arbeidsvilkår etter gjeldende avtaleverk
Vil du jobbe med demensomsorg der relasjoner, faglighet og trygghet står i sentrum?


Hos oss møter du beboere med sammensatte behov, hvor god demensomsorg handler om å se og forstå mennesket bak atferden. Vi ser derfor etter deg som er trygg, tålmodig og observant, og som ønsker å bruke din kompetanse til å skape gode, trygge og forutsigbare dager for beboerne våre.
Arbeid på en forsterket skjermet avdeling er både faglig spennende og til tider krevende. Du må kunne møte uro og utfordrende atferd på en rolig og profesjonell måte, arbeide forebyggende og følge individuelle tiltaksplaner. Personsentrert omsorg, miljøbehandling, observasjon og godt tverrfaglig samarbeid står sentralt i arbeidet vårt.

Vi ønsker oss medarbeidere som er nysgjerrige på hva som ligger bak en atferd, og som sammen med kollegaene sine reflekterer, vurderer og finner gode løsninger. Hos oss skal vi ikke bare håndtere situasjoner når de oppstår – vi skal forsøke å forstå hvorfor de oppstår og hvordan vi kan forebygge dem.

Som ny medarbeider blir du en del av et inkluderende og faglig engasjert arbeidsmiljø. Du får god opplæring, egen fadder og gjennomfører vår kompetansepakke knyttet til arbeid på forsterket skjermet avdeling.

Om Lindeberghjemmet

Vi har moderne lokaler og bruker velferdsteknologi aktivt som en del av tjenestene våre. Beboerne har tilgang til ulike aktivitets- og miljøtiltak, blant annet sanserom, sansehage med direkte utgang fra de forsterkede enhetene, togkupé, pub, bibliotek, shuffleboard og Tovertafel.

Hos oss skal både beboere og medarbeidere oppleve trygghet, respekt og tilhørighet. Vi er opptatt av faglig kvalitet, godt samarbeid og et arbeidsmiljø hvor vi støtter og lærer av hverandre.

Høres dette ut som noe for deg? Vi gleder oss til å bli kjent med deg!
Nysgjerrig på Lindeberghjemmet? Følg oss på Instagram: @lindeberghjemmet
  • Gi personsentrert pleie og omsorg til personer med demens og sammensatte behov.
  • Arbeide målrettet med miljøbehandling og individuelle tiltak.
  • Observere endringer i beboernes funksjon, atferd og helsetilstand, og rapportere videre.
  • Forebygge og håndtere uro, utfordrende atferd og krevende situasjoner på en trygg og faglig forsvarlig måte.
  • Sette deg inn i og følge beboernes tiltaksplaner, prosedyrer og rutiner.
  • Samarbeide tett med kollegaer og andre faggrupper for å sikre helhetlige tjenester.
  • Bidra aktivt til et trygt og godt arbeidsmiljø.
  • Samarbeide og kommunisere godt med pårørende.
  • Erfaring fra demensomsorg, alderspsykiatri, psykisk helse eller arbeid med personer med utfordrende atferd er ønskelig.
  • Du arbeider strukturert og følger avtalte tiltak og rutiner.
  • Du er løsningsorientert og bidrar aktivt i faglige refleksjoner.
  • Du bidrar aktivt til et godt arbeidsmiljø.
  • Et inkluderende og trygt arbeidsmiljø med engasjerte og dyktige kollegaer
  • Mulighet for faglig utvikling innen demensomsorg, miljøbehandling og personsentrert omsorg
  • Tett tverrfaglig samarbeid og gode muligheter for faglig refleksjon og læring
  • En meningsfull arbeidshverdag hvor du bidrar til trygghet, mestring og gode øyeblikk for beboerne våre
  • Gode lønns-, pensjons- og arbeidsvilkår etter Oslo kommunes gjeldende avtaleverk

Vil du være med å jobbe i en etat med viktige samfunnsoppgaver?
Sykehjemsetaten er Norges største drifter av langtidshjem og helsehus. Hvert år behandles 9000 pasienter av 10000 dyktige medarbeidere. Nå vil vi ha deg med på laget.
Vår visjon er å tilrettelegge for livsutfoldelse i trygge omgivelser. Hver dag teller på våre langtidshjem og hver time teller på våre helsehus. Vi skal sørge for at Oslos innbyggere med behov for heldøgns pleie, rehabilitering og omsorg mottar et best mulig tilbud. Vi arbeider kontinuerlig med økt kvalitet i tjenesten, fagutvikling og innovasjon, for å møte fremtidens behov.
Arbeidsplassene i Oslo kommune skal preges av mangfold, og våre ansatte skal gjenspeile byens befolkning. Vi oppfordrer alle som er kvalifisert til å søke jobb hos oss uansett alder, funksjonsevne, kjønn, kjønnsidentitet, seksuell orientering, religion og etnisk bakgrunn. Oslo kommune legger vekt på å tilrettelegge arbeidsforholdene dersom du har behov for det. Vaksinasjonsstatus mot sesonginfluensa og holdninger til vaksinering generelt vil kunne bli lagt vekt på i vurderingen av personlig egnethet.

Get your free, confidential resume review.

or drag and drop your file here.

Similar jobs

Similar jobs worth comparing

Helsefagarbeider søkes til fast helgestilling – forsterket skjermet avdeling
Helsefagarbeider søkes til fast helgestilling – forsterket skjermet avdeling

Oslo kommune • Oslo fylke

On-site
NOK 420,000 - 560,000
Gode lønns-, pensjons- og arbeidsvilkÅ
Helsefagarbeider - 73,41 % Vikariat natt
Helsefagarbeider - 73,41 % Vikariat natt

Oslo kommune • Oslo

On-site
NOK 350,000 - 490,000
Helsefagarbeider - 60,79 % Vikariat natt
Helsefagarbeider - 60,79 % Vikariat natt

Oslo kommune • Oslo fylke

On-site
NOK 420,000 - 540,000
Miljøterapeut
Miljøterapeut

Oslo kommune • Oslo fylke

On-site
NOK 520,000 - 700,000
Vernepleier
Vernepleier

Oslo kommune • Oslo fylke

Hybrid
NOK 520,000 - 640,000
Lege - 50% fast stilling
Lege - 50% fast stilling

Oslo kommune • Oslo fylke

On-site
NOK 900,000 - 1,100,000
Stipend til studier og kurs
Koordinator / sykepleier
Koordinator / sykepleier

Oslo kommune • Oslo fylke

On-site
NOK 650,000 - 750,000
Gode forsikrings- og pensjonsforhold (
2 % pensjonssparing
Gode lånebetingelser gjennom pensjons­
Koordinator / sykepleier
Koordinator / sykepleier

Nordseterhjemmet, Oslo kommune, Sykehjemsetaten • Oslo fylke

On-site
NOK 650,000 - 900,000
Pensjonsordning 2%
Lånebetingelser gjennom pensjonsforsik
Helsefagarbeider
Helsefagarbeider

Oslo kommune • Oslo

On-site
NOK 430,000 - 520,000
Gode lønns-, forsikrings- og arbeids-V
Helsefagarbeider - 60,79 % Vikariat natt
Helsefagarbeider - 60,79 % Vikariat natt

Ellingsrudhjemmet, Oslo kommune, Sykehjemsetaten • Oslo fylke

On-site
NOK 290,000 - 350,000
Gode pensjonsrettigheter